Doğru hedef kitleye ulaşıyoruz.

Sosyal medyada markanın ihtiyaçlarını belirlemek için gerekli analizler yapılır. Bu araştırma da sosyal medyada izlenecek yollar ve hedef kitle tanıma yoluna girilir. Demografik bilgiler anlaşılır.(Yaş, cinsiyet, ilgi alanları… vb.) Bu analizler sonucunda elde edilen bilgileri kullanmak için stratejiler oluşturulur.

Marka kişiliğine uygun stratejiler oluşturuyoruz.

Potansiyel müşteriye doğru atılacak ilk adımın önemi yadsınamaz. Müşteriye ve sektöre yönelik birçok strateji belirlenir. Stratejiler hedef kitle için uygun olup olmadığını araştırılır. Bu doğrultuda stratejiden ve hedef kitleden emin olunur. Doğru stratejiler ile hedef kitlede bilinirlik ve satın alma isteği yavaş yavaş oluşturulur ve markanın

Hedef kitleye uygun sosyal medya reklamları planlarız.

Bir marka için en önemli unsurlardan birisi potansiyel müşteridir. Hedef kitlenin en sevdiği ve en çok tercih ettiği sosyal medyalarda yer almak marka için kaçınılmaz bir durumdur. Bu sosyal mecralarda yer alarak, içerik üreterek, reklamlar ve kampanyalar oluşturarak fark yaratılır.

Post, bülten ve video içeriklerini üretiniz.

Potansiyel müşterinin kalbine giden yolları gözetiyoruz. Sosyal medyayı yankı uyandıracak creative tasarımlarla destekliyoruz. Hedef kitlenin algısında seçicilik yaratıyor ve markamızın hedefine ulaşmasını sağlıyoruz.

Kampanya ve yarışmalar düzenleriz.

Sosyal medya kapsamında projelerimizi ve kampanyalarımızı stratejileri uygulayarak ilerlenir, yaklaşarak gündeme paralel şekilde ilerletiyor ve markayı güncel tutuyoruz. Markanın güncel olduğunu göstermesi hedef kitlede önem arz eder. Süreklilik ve akıcılık da sağlanarak insanlara hep yanında olduğunu ve o güncelliği markanın da yaşadığını hedef kitleye hissettiriyor ve marka ile arasında bağ kuruyoruz.

Analiz ederiz.

Potansiyel müşterinin sosyal bir varlık olduğunu ve hep güncel kaldığını unutmuyoruz. Biz de markamız için hedef kitlenin kovaladığı güncelliği yakalıyor ve sosyal kalıyoruz. Hedef kitlenin sürekli değişen tarzı ve zevklerini sürekli analiz ediyoruz.  Bu analizler sonucunda planlamalar ve stratejileri tekrardan güncel bir şekilde belirliyoruz. Hedef kitleyi hem analiz ediyor hem de reklamlarımıza stratejilerle birlikte uyarlıyoruz.

Sosyal medya hesap etkinliklerini aylık olarak raporlarız.

Markamızın geleceğini görmek için aylık raporlamalar yapıyoruz. Markamızın başarıya doğru yürüdüğü bu yolda emin ve sağlam adımlarla ilerliyoruz. Aylık olarak analiz yapıyor sonuçlarına göre yeni bir hedef belirliyor ve o hedef için yeni planlamalar yapıyoruz.