KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal kimlik firmanızın imajı ve görünen yüzüdür. Sektörde sağlam temelle yer alabilmek sağlam ve güvenli bir kurumsal kimlikle mümkündür. Müşterilerinizde pozitif bir izlenim oluşturmak, yaptığınız işleri kreatif bir görünüm kazandırmak için markanızın tüm alanlardaki imajıyla ilgileniyoruz. 

ÖZGÜN KURUMSAL KİMLİĞİN FAYDALARI NELERDİR?

Özgün bir tasarımla hazırlanan kurumsal kimlik sektörünüzde öne çıkmanıza, pazarınızdaki potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenize yardımcı olmaktır. Her parçası aynı temel stille tasarlanan kurumsal kimlik setiniz markanızın mesajının ne kadar tutarlı olduğunu gösterir. Kurumsal kimlik setiniz ile katıldığınız fuarlarda ve etkinliklerde hedef kitlenizle daha fazla temas kurup akılda kalıcılığınızı artırabilirsiniz. Hedef kitlenizle bağlantı kurarak müşterinizin sadakatini kazanıp markanızın güven duygusunu artırabilirsiniz.

KURUMSAL KİMLİK NASIL OLUŞTURULUR?

Firmanızı temsil eden, işinize uygun sembollerle tamamen size özel tasarlanan logo oluşturmakla başlıyoruz. Logonuz firmanızın kimliğinin en önemli parçasıdır. Firmanızı etkili ve güçlü şekilde temsil etmek istiyorsanız logonuzun özgün bir şekilde tasarlanması gerekir. Logonuza karar verilip tasarlandıktan sonra firmanızın içinde ve dışında kullanacağı diğer basılı malzemelerde logonun tasarımına uygun bir şekilde hazırlanır. Özgün bir şekilde hazırlanan kurumsal kimliğin firmanızın başarısı ve itibari için son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. Kurumsal kimliğin sonradan değiştirilebilen bir çalışma olmadığı için alanında profesyonellerle çalışmak firmanız için çok daha faydalı olacaktır. Kurumsal kimliği çok ufak değişiklikler dışında değiştirmek markanız için zaman ve maddi kayba yol açar. Bu sebeple firmanızı tam olarak yansıtan ve vermek istediği mesajı, vizyonunu, misyonunu en önemlisi tecrübesini içeren detaylı bir çalışma yapılmalıdır. Kısacası kurumsal kimlik marka adınızın özeti ve imzasıdır.

 

KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI NELERİ KAPSAR?

Kurumsal kimlik sadece logo değil firmanızın içinde ve dışında kullanılan diğer basılı malzemeleri de içerir. Basılı malzemeler ise; firmanın ürettiği ürünler ve bunların ambalajları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, firma çalışanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmanın bayrakları, defter, takvim ya da ajanda gibi promosyon ürünleri söyleyebiliriz. Bunların sadece tasarım, uygulama alanında değil kullanılan materyallerde de size yön gösterip matbaa hizmeti de sunmaktayız.